Hra na housle

Housle jsou nejznámější a nejdostupnější smyčcový nástroj. Proto je mezi rodiči a začínajícími žáky o studium hry na tento nástroj značný zájem. Ta je však stejně náročná jako hra na ostatní smyčcové nástroje.
Zvládnout správný postoj, držení nástroje, držení smyčce, prstovou techniku, a navíc ještě koordinaci všech potřebných pohybů, správné tvoření tónu a správnou intonaci je velmi těžké, a je proto třeba hledat neustále vhodné metody, jak dítě motivovat a naučit je základům hry nenásilnou a poutavou formou.